Materiały archiwalne

Historia….

Historia naszego Instytutu sięga ubiegłego wieku. Instytut Radioelektroniki powstał w 1970 r., a obecna nazwa obowiązuje od 1 września 2015 r. 53 lata Instytutu to: ponad 6000 publikacji, ponad 200 monografii i podręczników, tony zadrukowanego papieru, setki patentów, setki jeśli nie tysiące zaprojektowanych i uruchomionych urządzeń i szybko rosnące indeksy Hirscha.

Ale historia Instytutu to przede wszystkim ludzie. W instytucie pracowało przez te lata prawie 600 osób. Byli wśród nich nasi wielcy poprzednicy: nauczyciele i mistrzowie, od których uczyliśmy się, których staraliśmy się naśladować, od których przejmowaliśmy pasję badawczą i kompetencje dydaktyczne. Głoszone przez nich zasady ciągle żyją w nas, choć wielu z nich już od nas odeszło.

Historia Instytutu to także ci, których my wprowadzaliśmy w fascynujący świat radioelektroniki, elektroniki medycznej, multimediów. Ci, Którzy byli tu przez chwilę – kilka lat jako nasi studenci (albo jeszcze krócej korzystając z organizowanych przez Instytut kursów). Załóżmy, niebezzasadnie, że zachowują nas w dobrej pamięci.

Zachęcamy do zapoznania się z Materiałami Jubileuszowymi, które zostały opracowane z okazji 35-lecia, 40-lecia i 50-lecia IR PW.