Zmarła Marta Bukowska-Korol

30sty, 2023

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 30 stycznia 2023 r. zmarła w wieku 92 lat  mgr inż. Marta Bukowska-Korol. 

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w Cerkwi (górnej) przy ulicy Wolskiej 138/140 w czwartek, 2 lutego o godz. 14:00, po ceremonii nastąpi odprowadzenie na cmentarz miejscowy.

Marta Bukowska-Korol pracowała w Politechnice Warszawskiej od 1952 roku do przejścia na emeryturę w roku 1998 r. Przez wiele lat była kierownikiem pracowni w Zakładzie Elektroniki Jądrowej i Medycznej w Instytucie Radioelektroniki PW. Jej głównym obszarem zainteresowań naukowych były metody i systemy pomiaru radioaktywności.

Jest autorką wielu artykułów naukowych i technicznych z zakresu elektroniki jądrowej, a także ‑ opracowania redakcyjnego Zapisków pamiętnikarskich Jerzego Bukowskiego (byłego Rektora PW, swego ojca), wydanych przez Politechnikę Warszawską.

Marta Bukowska-Korol aktywnie działała społecznie na rzecz środowiska akademickiego – w latach 70. XX w. jako przewodnicząca Związkowej Rady Instytutu Związku Nauczycielstwa Polskiego, a następnie (od jesieni 1980 r.) jako przewodnicząca Komitetu Wykonawczego Koła nr 6 Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w Instytucie, a także – jako członkini Komitetu Zakładowego „Solidarności” w Politechnice. 

Była powszechnie cenioną i bardzo lubianą Koleżanką, zawsze gotową do wszechstronnej pomocy. Obdarzała nas swą wiedzą, doświadczeniem i dobrocią.