Zmarł Jacek Jarkowski

23sty, 2023

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 23 stycznia 2023 r. zmarł w wieku 85 lat  dr inż. Jacek Jarkowski. 

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 28 stycznia 2023 roku o godzinie 11:00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Falenicy ul. Narcyzowa 18, po którym nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny w Radości.

Jacek Jarkowski był związany z Politechniką Warszawską od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, w naszym Instytucie pracował do 2012 r.. W latach 1995-1997 był kierownikiem Zakładu Radiokomunikacji, a od roku 1987 do 1993  – zastępcą dyrektora Instytutu Radioelektroniki PW ds. nauczania.

Przez wiele lat  pracował również w Instytucie Łączności.

Jego zainteresowania techniczne obejmowały przede wszystkim zagadnienia propagacji fal radiowych i techniki antenowej, był także wybitnym specjalistą w zakresie wzorców częstotliwości i metod pomiaru częstotliwości. W swych pracach efektywnie łączył ogromną wiedzę teoretyczną z umiejętnościami i doświadczeniem inżyniera-praktyka. Zapamiętamy Go również jako świetnego organizatora i inicjatora wielu nowatorskich działań w zakresie badań i kształcenia. Kierował m.in. Studiami Podyplomowymi Radiokomunikacji i Wieczorowymi Studiami Zawodowymi.

Był serdecznym kolegą i niezawodnym współpracownikiem. Działał z nami twórczo jeszcze przez wiele lat po przejściu na emeryturę.