Wystąpienie Prof.dr Johana Sundberga z Królewskiej Politechniki w Sztokholmie

07paź, 2016

W minioną środę, 5 października, w ramach seminarium w Zakładzie Elektroakustyki, miało miejsce wystąpienie Prof. dr Johana Sundberga z Department of Speech, Music and Hearing, School of Computer Science and Communication, Royal Institute of Technology (KTH) w Sztokholmie. Prof Sundberg wygłosił referat p.t. The register phenomenon in singing, w którym omawiał cechy akustyczne głosu związane ze zmianami artykulacji w czasie śpiewu, przy przejściach między różnymi rejestrami (niskim, wysokim, falsetem). Prof. Johan Sundberg jest specjalistą zakresie akustyki muzycznej, szczególnie w odniesieniu do mowy i śpiewu. Seminarium zainteresowało osoby zarówno ze środowiska inżynierskiego, jak i artystycznego.