POŻEGNANIE śp. prof. Wiesława Winieckiego

16wrz, 2019

W piątek 13 września pożegnaliśmy śp. Profesora Wiesława Winieckiego – dyrektora naszego Instytutu – szefa, nauczyciela, kolegę.

Uroczystości odbyły się w Sanktuarium pw. Św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie  i na Cmentarzu w Warszawie-Pyrach. Uczestniczyło w nich ponad 200 osób, w tym większość pracowników Instytutu, doktoranci, studenci.  Wśród społeczności akademickiej Politechniki Warszawskiej – JM Rektor prof. Jan Szmidt a wśród wielu pracowników Wydziału – Dziekan, prodziekani, dyrektorzy pozostałych Instytutów.

W okolicznościowych mowach Zmarłego żegnali: prof. Krzysztof Zaremba (Dziekan WEiTI), prof. Józef Modelski (poprzedni dyrektor naszego Instytutu) oraz przyjaciele i członkowie rodziny.

Przypomniano nie tylko wybitne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne oraz funkcje i stanowiska Zmarłego, ale także jego pasje turystyczne i sportowe (siatkówka, narty, rowery, kajaki). Podkreślano niezwykły dynamizm Profesora, wybitne kompetencje organizacyjne oraz gotowość służenia radą i pomocą w sprawach najprzeróżniejszych (również w tych „nie do załatwienia”).

Trudno uwierzyć, że prof. Wiesław nie przemknie już korytarzami naszego gmachu, że nie będziemy mogli skorzystać z jego doświadczenia, pomysłów, inicjatyw, życzliwości i otwartości.

* * * * *

Z treścią nekrologów zamieszczonych w prasie można zapoznać się tutaj