Konkurs Falling Walls Lab Warsaw

30maj, 2022

Trwa nabór do prestiżowego konkursu dla studentów, doktorantów, naukowców, przedsiębiorców, specjalistów od edukacji, którzy mają pomysł na pokonanie ograniczeń w nauce, społeczeństwie, gospodarce czy branży technologicznej. Zwycięzca warszawskiego konkursu wygra m.in. podróż do Berlina i udział w kilkudniowej prestiżowej konferencji Falling Walls.

Do konkursu może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin – od nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, przez nauki rolnicze, społeczne i humanistyczne, po obszar art and science. Najważniejszy jest pomysł i umiejętność jego przedstawienia: w trzy minuty, po angielsku, przed międzynarodowym jury.

Uczestnik musi też spełniać minimum jeden z wymogów formalnych:

• doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (tj. po 1 stycznia 2017 roku),
  • mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (tj. po 1 stycznia 2015 roku),
  • mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (tj. po 1 stycznia 2012 roku),
  • mieć status studenta i/lub być na stażu “podoktorskim”.

Zgłoszenie należy przesyłać przez formularz dostępny na stronie konkursu. Termin upływa 15 sierpnia 2022 roku, ale ci, którzy zrobią to wcześniej – do 30 czerwca 2022 roku, otrzymają książkę „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” i zaproszenie na szkolenie z wystąpień publicznych.

Do finału zakwalifikuje się maksymalnie 20 osób.

Inicjatorem i organizatorem Falling Walls Lab Warsaw jest firma pro science. Politechnika Warszawska będzie gospodarzem finału, który odbędzie się 15 września 2022 roku.

Więcej informacji na stronie konkursu i Facebooku