Organizacja Pożytku Publicznego  -  KRS 0000026831  -  NIP 526-23-75-749  -  Nr konta bankowego 42 1050 1038 1000 0022 2399 1635

O Fundacji Rada FundacjiSeminariumKonkurs prac doktorskichKonkurs prezentacji konferencyjnychArchiwumRegulaminyPublikacje


 

 
XV Seminarium Stypendystów
Fundacji Wspierania Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych

Dnia 10 grudnia 2014 r. na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych odbyło się doroczne Seminarium Stypendystów Fundacji. W czterech sesjach swoje prace zaprezentowało 14 stypendystów - doktorantów i studentów WEiTI.

Seminarium otworzył Dziekan Wydziału prof. Krzysztof Zaremba.

Organizowane corocznie Seminaria podsumowują realizację jednego z podstawowych zadań statutowych, jakim jest wspomaganie rozwoju młodej kadry naukowej w ramach programu stypendialnego.

Uczestniczący w Seminarium przedstawiciele Sponsorów oraz pracowników naukowych PW mają możliwość zapoznać się z problematyką (profilem) sponsorowanych prac i ocenić czy odpowiadają one aktualnym oczekiwaniom rynku. Sponsorzy mogą bezpośrednio spotkać się z dużą grupą studentów i doktorantów, którzy stanowią potencjalną kadrę dla ich firm.

Sesja I
TECHNIKI MULTIMEDIALNE
Przewodniczący: Marcin Dąbrowski - Telewizja Polska SA
Grzegorz Brzuchalski - Optymalizacja algorytmów kwantyzacji w kodowaniu dźwięku w standardzie MPEG-4 AAC
Adam Abramowski - Optymalizacja predykcji wewnątrzobrazowej w kodekach wideo
Michał Daniluk - System wspomagania kierowcy na podstawie analizy stanu oka
Joanna Wiśniewska - Estymacja kierunku patrzenia w warunkach nieidealnego oświetlenia

Sesja II
ELEMENTY SYSTEMÓW RADIOKOMUNIKACYJNYCH
Przewodniczący: Maciej Pabisiak - Benning Power Electronics
Dawid Kuchta - Model DC tranzystora GaN HEMT z uwzględnieniem parametrów fizycznych
Marcin Góralczyk - Mikrofalowy monolityczny przełącznik N/O w technologii GaN HEMT
Adam Bartosik - Analiza ograniczeń parametrów liniowych wzmacniaczy o mocy do 100W w paśmie 1-30 MHz wynikających z właściwości tranzystorów mocy i elementów biernych


Sesja III
SYSTEMY RADAROWE I LOKALIZACYJNE
Przewodniczący: Jerzy Kołakowski - Instytut Radioelektroniki PW
Łukasz Kulawczuk - Analiza algorytmów przetwarzania sygnałów w radarze szumowym
Maciej Wielgo - Demonstrator radaru pasywnego wykorzystującego sygnały standardu 802.11.g
Krzysztof Borkowski - Opracowanie układu etykiety multilateralnego ultraszerokopasmowego systemu lokalizacyjnego
Vitomir Djaja-Jośko - Opracowanie cyfrowej części odbiornika ultraszerokopasmowego systemu lokalizacyjnego

Sesja IV
TECHNIKA ANTENOWA
Przewodniczący: Piotr Stępniewicz - EXATEL SA
Anna Łysiuk - Nowe rozwiązania antenowe w systemach radiowo-światłowodowych krótkiego zasięgu
Jakub Wilkowski - Antena mikropaskowa zasilana linią koplanarną dla WLAN IEEE 802.11ad
Łukasz Zawadka - Badanie możliwości uzyskania przestrajanego metamateriału na częstotliwości sub-THz


 
Adres Fundacji: ul. Nowowiejska 15/19, 00-665 Warszawa     tel: (22) 234-79-10   fax: (22) 825-65-55     e-mail: fundacja@ire.pw.edu.pl