Organizacja Pożytku Publicznego  -  KRS 0000026831  -  NIP 526-23-75-749  -  Nr konta bankowego 42 1050 1038 1000 0022 2399 1635

O Fundacji Rada FundacjiSeminariumKonkurs prac doktorskichKonkurs prezentacji konferencyjnychArchiwumRegulaminyPublikacje


 

 
XIII Seminarium Stypendystów
Fundacji Wspierania Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych
5 grudnia 2012, Gmach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, sala 146, 1 piętro

PROGRAM SEMINARIUM


1000 - 1125   Sesja I
PRZETWARZANIE SYGNAŁÓW MULTIMEDIALNYCH
1125 - 1145   Przerwa na kawę
1145 - 1255   Sesja II
ULTRASZEROKOPASMOWE SYSTEMY LOKALIZACYJNE
1255 - 1315   Przerwa na kawę
1315 - 1445   Sesja III
URZĄDZENIA I SYSTEMY W RADIOKOMUNIKACJI
1445 - 1500   Przerwa na kawę
1500 - 1545   Sesja IV
PREZENTACJE KÓŁ NAUKOWYCH


Sesja I
PRZETWARZANIE SYGNAŁÓW MULTIMEDIALNYCH
Przewodniczący: Marcin Dąbrowski - TVP

Grzegorz Borowik - Szybki algorytm dyskretyzacji danych
Artur Jóźwikowski - Deinterlacing - Konwersja obrazów z wybieraniem międzyliniowym na obrazy z wybieraniem kolejnoliniowym
Maciej Trochimiuk - Implementacja sprzętowa filtrów interpolacyjnych dla potrzeb kompresji w standardzie H.265/HEVC

Sesja II
ULTRASZEROKOPASMOWE SYSTEMY LOKALIZACYJNE
Przewodniczący: Jacek Teodorczyk - AM Technologies

Marta Kalbarczyk - Układ rejestracji impulsów UWB z wykorzystaniem próbkowania koherentnego
Rafał Maksimiuk - Opracowanie koncepcji i realizacja układu etykiety ultraszerokopasmowego systemu lokalizacyjnego
Łukasz Nowak - Opracowanie koncepcji i realizacja układu odbiornika sekwencji impulsów UWB
Krzysztof Ostrowski - Oprogramowanie do analizy i prezentacji wyników w ultraszerokopasmowym systemie lokalizacyjnym

Sesja III
URZĄDZENIA I SYSTEMY W RADIOKOMUNIKACJI
Przewodniczący: Jan Chrzanowski - EmiTel

Paweł Wąsowski - Opracowanie systemu wymiany danych z wykorzystaniem sieci ZigBee w ultraszerokopasmowym systemie lokalizacyjnym
Jakub Olszyna - Bezpieczeństwo w bezprzewodowych sieciach czujnikowych
Paweł Wasiluk - Czasowo-częstotliwościowe odwzorowania sygnałów radiowych z wykorzystaniem aparatury dostępnej w laboratorium radiokomunikacji IR PW
Jakub Żurkowski - Tor nadawczy do konwertera nadawczo-odbiorczego radaru na pasmo Ku
Przemysław Piasecki - Tor II-giej przemiany częstotliwości odbiornika radaru impulsowego

Sesja IV
PREZENTACJE KÓŁ NAUKOWYCH
Przewodniczący: Zbigniew Gajo - WEiTI PW

Studenckie Koło Inżynierii Kosmicznej - Piotr Wiśniewski - Misje balonowe SKIK
Koło Naukowe Radiolokacji i Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów - Janusz Kulpa - Działalność Koła Naukowego RiCPS
Koło Naukowe MuGEd - Konrad Stanik - Zastosowanie urządzeń mobilnych w interaktywnych grach miejskich


 
Adres Fundacji: ul. Nowowiejska 15/19, 00-665 Warszawa     tel: (22) 234-79-10   fax: (22) 825-65-55     e-mail: fundacja@ire.pw.edu.pl